Lokalizacja: pisaniezagrosze.pl

Pisanie referatów

Podstawową cechą charakterystyczną referatu jest fakt, że jest to najczęściej czytana forma tekstu, którą oceniają nauczyciele na zajęciach. Dobry referat powinien być dobrze rozumiany przez słuchaczy i osobę oceniającą.

Na czym polega pisanie referatów?

Załóżmy, że pogłębiliśmy naszą wiedzę z jakiejś dziedziny, której nasi koledzy i koleżanki nie znają. Staliśmy się w pewnym stopniu specjalistami i naszym zadaniem jest zreferować, to co uważamy za najbardziej istotne i ważne w taki sposób, aby inni mogli łatwo zapoznać się z tematem. Często jest tak, że na zajęciach omawiany jest bardzo szeroki temat, a poszczególne osoby są odpowiedzialne za zapoznanie się ze szczegółowym zagadnieniem, które potem przekazuje się właśnie w postaci referatu reszcie. W pisaniu referatu powinniśmy stawiać na prostotę języka, tak aby każdy go zrozumiał. Również ważną kwestią jest takie przedstawienie tematu, aby nie był za długi ani za nudny.

Małe prace

Chcę tekst do 5 stron (1-4 strony) Więcej

Średnie prace

Chcę tekst do 20 stron (5-19 stron) Więcej

Duże prace

Chcę tekst powyżej 20 stron (20-... stron) Więcej

Z jakich źródeł korzystać?

Gdy piszemy referat, z pewnością mamy skonkretyzowany temat. Powinniśmy zatem znaleźć jak najwięcej literatury naukowej z danej kategorii. Po zapoznaniu się z prezentowaną wiedzą i poglądami powinnyśmy przygotować w punktach konspekt naszego referatu i zaprezentować najważniejsze fakty i opinie. Z każdym faktem historycznym czy naukowym wiąże się wiele różnych zdań, które mogą nawzajem się popierać, ale mogę też być z opozycji do siebie. Naszym zadaniem jest zaprezentowanie tych źródeł i przekazanie wszystkich poglądów. Możemy odnieść się do tych faktów i podsumować referat własnymi przemyśleniami, ale również dobrze możemy zachęcić do otwartej dyskusji i omówienia poszczególnych argumentów.

Referat napisany na czas.

Sprawą oczywistą jest oddanie lub też wygłoszenie naszego referatu w wyznaczonym terminie. Co jednak gdy pisanie referatów sprawia nam problem? Gdy nie potrafimy zdążyć na czas lub znaleźć odpowiednich źródeł? Z pewnością przydałaby się nam pomoc kogoś, kto posiada umiejętności i wiedzę, by ułatwić nam szybkie napisanie takiego referatu. Odpowiedni fachowiec posiada doświadczenie w kierowaniu pracami nad pisaniem, dzięki czemu każdy referat, który pomaga napisać, jest profesjonalnie przygotowany, zgodnie z wymaganiami osoby oceniającej.

Jak wygłosić ciekawie referat?

Nasz referat został napisany, jesteśmy z niego zadowoleni ale trzeba go jeszcze odczytać przed całą klasą lub inną grupą. Zdajemy sobie sprawę, że raczej nikt nie lubi słuchać samego suchego tekstu. Dlatego warto przygotować prezentację – może to być pokaz slajdów, krótkie filmiki, mogą to też być doświadczenia, modele czy ciekawie wyglądające plansze. Podczas czytania, możemy prezentować poszczególne pomoce, aby słuchający mogli na bieżąco widzieć to, o czym mówimy. Z pewnością taki sposób nie wyda się nudny, a nasz napisany referat będzie oceniony wysoko.

Tel: +48 660 345 595

Panel logowania

Zaloguj jako:

Aktualności

23. 09. 17 Prace licencjackie i magisterskie teraz ...
Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych niższych cen:prace licencjackie teraz tylko za 39 PLN/strona materiałów a prace magisterskie za 49 PLN/strona materiałów.  Zamówienia możecie Państwo ...

więcej
 

Kontakt

Magdalena Nawrot

+ 48 660 345 595
38767480
pisaniezagrosze.pl
Napisz do nas

Newsletter