Butelka na wodę z filtrem - wady i zalety. Jak wybrać te najlepszą?

Butelka na wodę z filtrem – wady i zalety. Jak wybrać te najlepszą?

Aktulności

Wiele osób rezygnuje z zakupu wody butelkowanej na rzecz wody z kranu, dodatkowo przefiltrowanej przez butelkę filtrującą lub dzbanek.

Na jakiej podstawie działa takie urządzenie i czy warto z niego korzystać?

Jak działa butelka na wodę z filtrem?

Jej konstrukcja jest bardzo prosta, gdyż wewnątrz znajduje się wymienny wkład z filtrem węglowym, który bezpośrednio odpowiada za filtrację i oczyszczanie wody. Należy pamiętać, że proces filtracji w butelce zachodzi dokładnie w momencie picia, gdyż filtr znajduje się przy ustniku, zupełnie inaczej niż w przypadku dzbanków filtrujących. Wielu z nas nurtuje pytanie, co dokładnie usuwa filtr węglowy i dlaczego filtrowanie wody jest takie ważne. Odpowiadając na to pytanie, do głównych zalet filtra węglowego należy:

  • zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń. Szczególnie jest to ważne, gdyż w wodzie z kranu znajduje się rdza z instalacji wodociągowej, drobinki piasku i osad, które zostają zatrzymane przez filtr,
  • redukowanie zawartości chloru w wodzie, co głównie oddziałuje na smak wody, co w przypadku chloru jest silnie odczuwalne,
  • redukowanie twardość wody tym samym ograniczając jej zakamienienie. Dzięki temu mamy pewność, że pita przez nas woda jest smaczna i zdrowa,
  • usuwanie nieprzyjemnego zapachu, który może przyjmować woda w niektórych regionach.

Butelka na wodę z filtrem – wady i zalety

Warto wziąć pod uwagę zakup butelki filtrującej, głównie dlatego, że stanowi pretekst do wyeliminowania znacznej ilości plastikowych butelek. Jak każdy produkt i butelka z filtrem ma swoją wady i zalety. Do zalet możemy zaliczyć znaczne oszczędności, akie generuje w materii kupowania wody. Jest też bardzo ekologiczna, gdyż zaledwie jeden filtr pozwala na przefiltrowanie 300 litrów wody. Dzięki wykorzystanym rozwiązaniom butelka na wodę z filtrem jest ekologiczna i pozwana na ograniczenia plastikowych odpadów. Dodatkową zaletą jest fakt, że gdy filtr się wyczerpie, nie musimy kupować nowej butelki, tylko nadal możemy z niej korzystać. Dużym ułatwieniem jest duża ilość butelek filtrujących, z których możemy wybrać tę, która naszym zdaniem najlepiej odpowiada naszym preferencjom.

Butelka z filtrem – wady

Trudno określić, że butelka filtrująca posiada szereg wad. Jednak są to czynniki, które powodują, że możemy zastanowić się nad zakupem. Dla niektórych z nasz koszt butelki może być minusem, jednak wystarczy spojrzeć na oszczędności, które generuje. Jeśli wybierzemy butelki gorszej jakość, a co za tym idzie tańsze, nie spodziewajmy się, że będą one wykonane z dobrej jakości elementów. Dla niektórych dokładne mycie butelki, a w szczególności ustnika może stanowić wyzwanie, dlatego podajemy to, jako wadę.

Jednak niewielkie minusy nie są w stanie przyćmić zalet, jakie niesie za sobą używanie filtrujących produktów. Nie dość, że są ekologiczne i ograniczają produkcję plastikowych odpadów, to jeszcze generują spore oszczędności, wynikające ze zmniejszenia zakupu plastikowych butelek z wodą.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: MocSokow.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments