Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to kluczowe założenia rewitalizacji przestrzeni popularnych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski poda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w niniejszej kwestii podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską i wyposażenie punktów w mebel i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a też oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura być będzie polskiej społeczności do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i zapewni bardziej wyjątkową formę bycia czasu wolnego, np. na ostatnim powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na prawie 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze wychodzą z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów publicznych i wiejskich”.

– Leki na wdrożenie żyć są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych stanowisk w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. To to model kolei w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł zastosować spośród dopłacie UE ze powodu na wyczerpanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego wysoce się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments