Mark Zuckerberg

Facebook odnotował spadek dochodów

Prasówki

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook zapisałem na startu roku najwolniejszy kwartalny wzrost od przejścia na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy połączone z pandemią Covid-19 mieszają się m.in. na wszystkie spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, iż w głównym kwartale ostatniego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To prawdziwi wzrost rok do roku (w głównym kwartale 2019 r. koncern świadczył o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do gustu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, że w nowych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” wartości i popytu na reklamy.
Przedstawiciele Facebooka odmówili ujawnienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W terenach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do komunikacji informacji prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo wykonywanych z użyciem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w wielu sukcesach nie monetyzuje. Dodatkowo w regionach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w kluczowym segmencie reklamy.

W marcu z pomocy Facebooka korzystało 2,6 mld aktywnych w układzie miesiąca użytkowników. To o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Liczba osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do gustu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób skorzystało w marcu z przynajmniej samej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. To o 11 proc. więcej, niż w tymże tymże czasie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w konwersacji z analitykami stwierdził, że pandemia i powiązana spośród nią konieczność siedzenia w budynku przez wiele kobiet miesza się na szybsze kupowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy czy małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były stosowane do transmisji wydarzeń przeprowadzających się w klasie pozawirtualnej, obecnie polecane są przez nauczycieli, sektor rozrywki i prace religijne. Właśnie z pomocy tego typie ma ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera wielki wpływ na Facebooka i przedstawił swoje zaniepokojenie tym, że koniec nią wywołany może potrwać dłużej, jeśli zniesienie przedstawionych w wielu miejscach obostrzeń nastąpi za szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka robi nasze obowiązki zawodowe zdalnie.

zobacz również

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments