Linkin Park - zespół dzieciństwa

Linkin Park – zespół dzieciństwa

Artykuł Miesiąca

Zapewne większość osób urodzona na przełomie XX i XXI kojarzy amerykański zespół Linkin Park. Rok temu głośno było o samobójczej śmierci wokalisty- Chester’a Bennington’a, która była niesamowitym ciosem dla fanów amerykańskiego zespołu.

Linkin Park – zespół dzieciństwa

 

Linkin Park zapisał się w pamięci fanów, jak i wielu innych osób bardzo ciekawymi tekstami piosenek oraz łączeniem różnych gatunków muzycznych. Gdy w latach 90 zaczynał swoją działalność, był mocno krytykowany. Ludzie wytykali głównie to, że muzycy próbują łączyć różne gatunki muzyczne, głównie Rock i Hip hop. Jednak po znaczącej sprzedaży ich pierwszej płyty- Hybrid Theory, zespół zaczynał zyskiwać poparcie świata muzycznego.

Linkin Park na przestrzeni lat znacząco zmienił styl tworzenia nowych utworów. Początkowo zaczynał od łączenia rock’a z hip hop’em, czym zyskał rzesze fanów. Jednak ostatnia płyta- One more light, spotkała się z krytyką ze strony fanów. Ludziom głównie nie podobała się zmiana stylu. Na płycie możemy znaleźć utwory zaliczające się do pop’u. Jednak to co najważniejsze w twórczości zespołu czyli przesłanie tekstów, nie zmieniło się. Od początku powstania zespołu, charakterystyczną cechą były teksty, nieraz o tematyce depresyjnej, związanej z nałogami (alkoholem oraz narkotykami) i wieloma problemami ludzi w dzisiejszym świecie. Najpopularniejszym utworem zespołu jest „Numb”. Piosenka w serwisie YouTube zbliża się do miliarda wyświetleń. Odnosi się do odosobnienia oraz stawiania przed nami wymagań, którym nie możemy sprostać.

Cechą charakterystyczną dla tekstów Linkin Park jest to, że są one tworzone w sposób, by każdy kto odtwarza daną piosenkę, mógł wpisać swoją postać w przesłanie tekstu. Wiele osób pisze, że dzięki utworom Linkin Park udało się im wyjść z depresji, a nawet zrezygnować z próby samobójczej. Jednak takie przesłanie tekstów nie pomogło ich twórcy. Wspomniana wcześniej śmierć wokalisty, była nie lada zaskoczeniem dla fanów Linkin Park. Nic nie zapowiadało tak tragicznej śmierci Chestera. Zespół w czerwcu 2017 roku, grał koncert w Krakowie. Wspomniana wcześniej płyta „One more light”, odnosi się głównie do problemów z depresją.

Jak się później okazało, tytułu piosenek nabrały znaczenia po śmierci wokalisty. Tytułowy „zespół dzieciństwa” odnosi się do popularności Linkin Park. Większość osób, urodzonych w 96-tym roku w górę, kojarzy przynajmniej jedną, jak nie więcej piosenek zespołu. Dlatego wiele osób utożsamia Linkin Park jako jeden z zespołów dzieciństwa. Łączenie gatunków sprawia, że każdy znajduje utwór, który mu się podoba pod względem gatunkowym jak i samo przesłanie tekstu. Przyszłość zespołu, po śmierci Chestera, puki co jest niejasna. Miejmy nadzieję, że zespół będzie kontynuował swoją działalność, tworząc nadal teksty z wartościowym przekazem.

zobacz również Portal Wołów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments