Mezoterapia igłowa – jakie daje korzyści?

Mezoterapia igłowa – jakie daje korzyści?

Promocja i Reklama

Skuteczna terapia z zakresu medycyny estetycznej, którą można wykonywać o każdej porze roku, nawet latem? Zabieg iniekcyjny, który sprawdza się zarówno w kuracjach przeciwstarzeniowych, jak i wyszczuplających? Takie rzeczy są możliwe chyba tylko w przypadku mezoterapii igłowej. Warto jednak wiedzieć, na czym konkretnie polega wspomniana kuracja i jakie korzyści daje jej wykonanie.

Mezoterapia igłowa jest metodą iniekcyjną, więc nie ma tutaj mowy o całkowitej bezinwazyjności. Równocześnie jednak, przed aplikacją wybranego preparatu – kosmetycznego lub leczniczego – stosuje się znieczulenie miejscowe, które niweluje ewentualne odczucia bólowe. To zresztą jedyny dyskomfort, jaki może wystąpić w trakcie wykonywania mezoterapii igłowej. Warto jednak zdecydować się na takie „poświęcenie”, gdyż przeprowadzenie zabiegu daje wiele korzystnych efektów. Zarówno wtedy, gdy chcemy poprawić kondycję skóry czy włosów, jak i w ramach kuracji wyszczuplającej lub antycellulitowej.

Profilaktyka przeciwstarzeniowa i efekt liftingu

Mezoterapia igłowa słynie przede wszystkim z działania anti-aging. Zabieg ten stosuje się w terapiach przeciwstarzeniowych oraz w kuracjach, których celem jest zredukowanie widocznych już oznak starzenia. Ponadto, z tej odmiany mezoterapii można skorzystać w celu uzyskania niemal natychmiastowego efektu liftingu. Dotyczy to zarówno skóry w okolicach twarzy oraz szyi, jak i dekoltu czy biustu.

Mezoterapia igłowa – jakie daje korzyści?

W tym momencie warto już wyjaśnić, z czego wynika tak szerokie zastosowanie mezoterapii igłowej. Decydując się na ten zabieg, można wybrać rodzaj preparatu kosmetycznego lub leczniczego, który zostanie zaaplikowany przez kosmetologa. W przypadku kuracji przeciwstarzeniowych będzie to zazwyczaj ampułka zawierająca m.in. kwas hialuronowy (o niższym lub wyższym stężeniu). Natomiast przy ujędrnianiu skóry stosuje się preparat ze wspomnianym przed chwilą składnikiem oraz witaminami i kompleksem antyoksydantów.

Odżywienie skóry głowy i poprawa kondycji włosów

Zdrowe, gęste i lśniące włosy, podobnie jak zadbana i pełna blasku cera, niewątpliwie wpływają na naszą prezencję. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze działanie na ich powierzchni (włosów) daje długotrwałe i przede wszystkim zadowalające rezultaty. Ogromne znaczenie ma również kondycja skóry głowy. I właśnie w takim obszarze pozwala zadziałać mezoterapia igłowa. Do wykonania zabiegu kosmetolog może użyć preparatu zawierającego m.in. glicynę, argininę, witaminy z grupy B oraz cysteinę. Będą to więc składniki, które nie tylko stymulują mieszki włosowe i przyspieszają wzrost włosów, ale także nawilżają i odżywiają skórę w okolicach głowy. Co więcej, mezoterapia igłowa pozwoli wówczas na zahamowanie procesu wypadania włosów.

Mezoterapia i jej korzyści wyszczuplająco-modelujące

Często można spotkać się z opinią, że jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. Mezoterapia igłowa zadaje jednak kłam takiemu stwierdzeniu! Ta kuracja z zakresu medycyny estetycznej jest równie skuteczna w działaniach przeciwstarzeniowych i liftingujących, co w terapiach wyszczuplających oraz modelujących. I po raz kolejny kluczowe okazuje się zastosowanie konkretnego preparatu.

W kuracjach, które mają za zadanie zredukowanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, będzie to ampułka zawierająca fosfatydycholinę. Główną korzyścią, płynącą z użycia tego składnika w mezoterapii igłowej, jest rozerwanie adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Później są one wydalane z organizmu w ramach naturalnego procesu przemiany materii. Warto też podkreślić, że zaletą zabiegu jest możliwość wprowadzenia preparatu w wybranym obszarze, np. w okolicach ud, pośladków, ramion czy pleców. Mezoterapia igłowa pozwala więc na wyszczuplenie konkretnych partii ciała, w których zalegają komórki tłuszczowe.

Źródło artykułu – informacje dostępne na stronie gabinetu Qclinique.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments