Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie pogodzili się na plac oferowany przez miasto, jako zastępczy, na okres remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą tworzył być chory dojazd i minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą jest natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w współczesnym mieszkaniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na pewnie nie odda się nic w współczesnym materiale zrobić. Alternatywą traktuje być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one określone pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w tym roku, tak by po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak mawiają handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na gruntu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także inne pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments