Ogrodnictwo - hobby w stylu slow life

Ogrodnictwo – hobby w stylu slow life

Warto przeczytać

Ogrodnictwo jest pasją wielu osób. Pielęgnacja ogrodu może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. To znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, lub chwile w samotności, przeznaczone na regenerację i wyciszenie. Ogrodnictwo można uprawiać na wiele sposobów.

Ogrodnictwo – dlaczego warto się nim zająć?

W dzisiejszych czasach nieustannie spotykamy się z tzw. wyścigiem szczurów. Codziennie czeka nas wiele wyzwań, pośpiech i zmęczenie. Praca w ogrodzie podczas wolnych chwil w weekendy pozwoli nam na moment zwolnić, pozachwycać się pięknem przyrody i odpocząć od miejskiego zgiełku. Jakie korzyści zdrowotne może nieść uprawa ogrodu?

  • Ruch pozytywnie wpłynie na układ krążenia, kondycję, rozciąganie mięśni.
  • Spalimy zbędne kalorie.
  • Dostarczymy porcję endorfin.
  • Dotlenimy mózg.
  • Uspokoimy nerwy.
  • Zajmując się wspólnym grabieniem liści, czy wybieraniem i sadzeniem nowych roślin wzmacniamy więzi emocjonalne z rodziną.
  • Poprawiamy swoją odporność.
  • Dostarczamy porządną dawkę witaminy D.
  • Wzmacniamy dłonie.

Nic dziwnego, że ogrodnictwo staje się coraz popularniejszym hobby, które polecane jest przez wiele gwiazd, które promują czynności w stylu slow life.

Własny kawałek ziemi – bądź eko!

Jeśli mamy taką możliwość świetnym pomysłem jest założenie własnego ogródka warzywnego. Na kilku grządkach możemy zasiać lub posadzić sadzonki wielu warzyw. Dzięki temu będziemy mieć produkty bez konserwantów. W dodatku samodzielna uprawa roślin przyniesie nam wiele satysfakcji. W ten sposób nie popieramy również masowej produkcji i marnotrawienia żywności. Własna rukola, pomidory, sałata czy zioła sprawią, że nasze potrawy będą jeszcze smaczniejsze! W ogrodzie możemy też posadzić krzewy i drzewka owocowe. Jesienią będziemy mieć pełno pysznych jabłek, śliwek i truskawek na zrobienie przetworów, pysznych dżemów i soków.

Ogród – miejsce spotkań

We własnym przydomowym ogrodzie możemy stworzyć świetną przestrzeń na wspólne imprezy. Drewniana altana, miejsce na ognisko, czy, jeśli pozwala nam na to wielkość naszego terenu, miejsce przeznaczone na basen, badminton lub siatkówkę. Zaprośmy sąsiadów na wspólne pieczenie ziemniaków lub rybę z grilla. Dzieci z radością pobawią się na świeżym powietrzu, pohuśtają się na domowych huśtawkach lub pograją w chowanego – któż z nas nie pamięta tych doskonałych wspólnych zabaw z kolegami z sąsiedztwa?

Jak zaprojektować własny ogród?

Udało Ci się kupić wymarzoną działkę, ale nie wiesz jak się zabrać do roboty i stworzyć wymarzoną przestrzeń? Nic straconego! Na rynku można znaleźć mnóstwo profesjonalnych firm, które pomogą w zaprojektowaniu wymarzonego zakątka. Osoby z branży odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania i po zapoznaniu się z klientem pomogą stworzyć projekt, który będzie odzwierciedleniem duszy właściciela. Samodzielne stworzenie swojego ogrodu również nie jest niemożliwe – to zajęcie bardzo twórcze i kreatywne, rozwijające myślenie przestrzenne. Późniejsze zajmowanie się stworzonym miejscem przyniesie mnóstwo radości.

Ogród marzeń – pielęgnacja roślin

Stworzone miejsce wymaga opieki. Pamiętajmy o zaopatrzenie się w ogrodowe narzędzia i pilnowaniu, aby dostarczać roślinom właściwe ilości wody oraz składniki odżywcze. Znajdźmy dobre nawozy, sprawdźmy kalendarz ogrodnika – kiedy nawozić nasze rośliny, jak i kiedy je przycinać. W jaki sposób pozbyć się szkodników. Gdy zadbamy o ogród, rośliny odwdzięczą się swoimi kolorami i zapachami. Piękna przestrzeń wniesie do naszego życia radość, spokój i harmonię.

Autor artykułu
Autorem artykułu jest ogrodniczy sklep internetowy Naturlo oferujący wyłącznie ekologiczne produkty.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments