Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o nowych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych miejscach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały był na końcu jedynie pozyskanie dodatkowych materiałów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w przestrzeni uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i kolei w wprowadzeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchni I jest się po prostu nie opłacać, i tymże samym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią więc stawki za postój w polach parkingowych? W przestrzeni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dziedzinie B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na przestrzeń A a B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Mieszkańcy mają i płacić taniej niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zamierza umożliwić im miesięczny abonament we wszelkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wybrany z niewielu poprawkami; przede każdym wpasie w bycie z dniem 1 kwietnia nowego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego uważa być płatna w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie mocna zapłacić w porządku 7 dni, nie jak robiłeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments