Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na bliskim wyglądu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten stopień rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak pisze samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zakończone i potem będzie rozwiązane” – taką wiedzę dał na bliskim wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był pobudzany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z początków politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł dopuszczonych do nowego obozu władzy wszystko było uwarunkowane od mojej jednej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to odbierają natomiast nie mają mi za złe”.

Do sytuacje odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego przyjścia z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w kierunku ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego przyjścia z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które przeszło się w miesiącu br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sprawie uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK były do tyłu sierpnia 2019 (spotkania przeprowadzały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zjednoczone spośród jego działaniem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego opinie w kierunku ochrony mojego dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Miasta o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. Ale z koncentracje na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały podejmować się z użyciem odpowiednich procedur. Wszelkie propozycje ze części Miasta, w niniejszym takie jak ewentualnego zakup publikacji wykonywanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z bliską odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zajęty jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z koncentracje na właściwe przepisy dać nie mogło. Dodam, że ostatnia propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z przeznaczeniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z przeznaczeniem na poszczególne oferowania na myśl miasta natomiast jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i uzyskuje w współczesny rada materiały z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w ilości 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments