RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje chcianą na części przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy dołączenia do stworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – To ostatnie działania, którymi miasto może wyrazić protest wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do stwórz gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bezbronny wobec będących już przepisów prawa. – Teraz uznaje się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich stanowiskach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najszybszego budynku.

Przegłosowanie decyzji nie spowoduje jednak, że lokata nie powstanie. Władze miasta zamierzają zatem w najszybszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Jesteśmy kilka propozycji rozwiązania tegoż faktu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments