Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zakończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na terenie miasta będą widoczne po raz ubiegły w bieżącym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w okresie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Jak proponuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w bieżącym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na wszystkim rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w podnoszącym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już kolej na zimową przerwę, jaka stanie spożytkowana na wykonanie infrastruktury do drugiego sezonu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wielka popularność wśród domowników oraz gości jest silna. Wydłużenie bezpłatnego czasu mienia z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy karty to właśnie Rower Miejski bawi się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i zdobywania z alternatywnych źródeł transportu zazwyczaj było plus będzie wyborem. Rower Miejski doskonale wykonywa naszą pracę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszystek bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w bieżącym roku wynosił 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z zespołu w porach 15:00 – 19:00, kiedy dochodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W granic tygodnia podział kładzie się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek a z powrotem – 3 478 również z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w tym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w tym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został dodatkowo rozbudowany o kolejną stację i inne 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dziś jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można stosować od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments