Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na okresie od pętli autobusowej na drogi Grzybowskiej do skrzyżowania z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w tej kwestii podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o całej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, zaś przy osiedlu Bałtyk i w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze specjalnym uwzględnieniem restauracji i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Metoda i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem poziomym i małym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od istniejącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscach z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze materiałów Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie długa i rozpocznie się w roku 2019,a dokona w roku 2021. Generalnym wykonawcą funkcji będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z systemem całkowity termin oddania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu kolejnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments