Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na początku tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie więc najsilniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest nastąpić na początku 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak płynie z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać popularna forma architektoniczna z ogromną kwotą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie rozwiązanie, zwiększy nie tylko estetykę budynku, a jeszcze dostęp do codziennego światła, co pozwoli zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie ponad odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W ważnym etapie zostaną przygotowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i marketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a i rondo w procesie drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz sprawienie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Wykonanie rzeczy jest stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z racji na duże warunki gruntowe, w początkowej kolejności przeprowadzane będą wyróżnienia i komunikacje gruntu. Wraz z przedsiębiorcą będziemy wykonywać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy swoje przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli wziąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz konstrukcje i zacząć z zwykłą budową obecnie na wiosnę. Będzie zatem szybko kolejny obiekt handlowy w naszym portfolio, więc jestem przekonany, że proces budowy przebiegnie szybko i łatwo, a całość bronienie się kolejnym potwierdzeniem swoich zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments